HBK's Gazeller


Wall of Fame - Alle HBK'ere som spiller i den bedste række i sin aldersgruppe, samt spillere som rykker en række op i løbet af sæsonen, bliver fotograferet og billedet bliver hængt op på klubbens Wall of Fame.
Se billedet her 

SÆSON 2016 - 2017
Start august 2016:
26.08.16 Marcus Dåbeck, U17 A
02.09.16 Bolette Blomgren, U17 Elite
14.10.16 Nikolas Bostrup Kull, U13 B
21.10.16 Anne Sofie Grandahl Jakobsen, U11B
25.11.16 Rikke Plejdrup, U11 C 
02.12.16 Freja Krabbe, U11 B
02.02.16 Asbjørn Inuk Lund Bentzen, U15 M
02.12.16 Emil Kjeldbjerg U15 C
23.12.16 Amalie Broe Worsøe, U11 C
23.12.16 Rasmus Hjerrild, U13 C
30.12.16 Marius Junker Krabbe, U13 A
30.12.16 Johannes Thuesen, U17 B
13.01.17 Marcus Ulrik Hyldrup, U17 B
20.01.17 Jasmin Rasmussen, U11 B
27.01.17 Sidse Meyer Balleby, U17 B
03.02.17 Cecilie Dam, U13 C
10.02.17 Emil Kjeldbjerg, U15 B
17.02.17 Gustav Dam, U17 Elite
17.02.17 Emilie Frederiksen, U13 B
24.03.17 Anne Sofie Grandahl Jakobsen, U11 A
24.03.17 Jasmin Rasmussen, U11 B
31.03.17 Victor Bryde, U15 B
31.03.17 Josva Friis Schmidt, U11 C
31.03.17 Rikke Plejdrup, U11 B
07.04.17 Oliver Løvbjerg, U15 A
07.04.17 Mathilde Rasmussen, U11 C
14.04.17 Tobias Gram Vogensen, U11 C
14.04.17 Katrine Lange Jørgensen, U17 A
05.05.17 Jens Kjeldbjerg, U13 C

SÆSON 2015-2016:
Start august 2015:
11.07.00 Christian Savin, U17 Elite
15.10.01 Gustav Dam, U15 Elite
04.10.01 Bolette Blomgren, U15 Elite
September 2015:
27.02.01 Oliver Bøje Vind, U15 Elite
November 2015:
29.09.02 Asbjørn Bentzen, U15A
00.00.00 Sofie Lonnebjerg, U17M
16.03.02 Jakob Søndergaard, U15A
SÆSONEN 2014-2015:
Start august 2014:
040408 Oliver Gram Vognsen, U11A
000711 Cristian Savin, U15 Elite
990826 Jakob Balling, U17 Elite
September 2014:
020929 Asbjørn Inuk Lund Bentzen, Oprykket til U13B
Oktober 2014:
051023 Sebastian Nielsen, Oprykket til U11B
November 2014:
021127 Oliver Løvbjerg, Oprykket til U13C
980103 Ebbe Møller, Oprykket til U17A
990930 Pernille Rune, Oprykket til U17M
December 2014:
050315 Nanna Dam, Oprykket til U11B
000412 Frederik Andersen, Oprykket til U15A
060223 Martin G. Kristoffersen, U9, Oprykket til U11C
970416 Christian Lange Jørgensen, Oprykket til U19M
Januar 2015:
020116 Victor Bryde, Oprykket til U13C
011004 Bolette Blomgren, U15 Elite
011015 Gustav Dam, U15 Elite
Februar 2015:
020925 Christoffer Andersen, Oprykket til U13C
020929 Asbjørn Inuk Lund Bentzen, Oprykket til U13A
020316 Jakob Søndergaard, Oprykket til U13A
991016 Daniel Nielsen, Oprykket til U17M
030630 Nicolaj Kristoffersen, Oprykket til U13B
April 2015:
020802 Emil Janke Henriksen, Oprykket til U13M
030116 Alexander Øhlenschlæger, Oprykket til U13A

SÆSONEN 2013-2014:
Start august 2013:
010211 Andreas G. Mathiasen, U13 Elite
010227 Oliver Bøje Wind, U13 Elite
000711 Cristian Savin, U15 Elite
990826 Jakob Balling, U15 Elite 
970809 Maria Jensen, U17 Elite
970419 Sofie Nørby-Odgaard, U17 Elite
960613 Anne Katrine Hansen, U19 Elite
September 2013:
011004 Bolette Blomgren, U13 Elite
010616 Oliver Ørum-Petersen U13 Elite
971017 Nicolaj Risager Aaby, U17 Elite
Oktober 2013:
950731 Henrik Klærke, U19 Elite
030508 Anne Sofie Locht, U11A (82 points)
November 2013:
011015 Gustav Dam, U13 Elite
Februar 2014:
010204 Matilde My Kowalewski, U13 Elite
030105 Jakob Vestergaard Kristoffersen, U11A (96 point)
030402 Ebbe Snedker Rotbøll, U11A (60 point)
030816 Christoffer Grandahl Jakobsen, U11A  (51 point)
Marts 2014:
040201 Filippa Ørum-Petersen, U11A (60 point)

SÆSONEN 2012-2013:
Start august 2012:
990826 Jakob Balling, U15 Elite
990508 Kristine Bjørnshauge, U15 Elite
960613 Anne Katrine Hansen, U17 Elite
940221 Frederik Hansen, U19 Elite
940905 Marc Storm Andersen, U19 Elite
940224 Niels Peter Johansen, U19 Elite
September 2012:
980316 Christian Gyberg, U15 Elite
970809 Maria Jensen, U17 Elite
Oktober 2012:
000909 Caroline Locht, U13 Elite
November 2012:
970419 Sofie Nørby-Odgaard, U17 Elite
971017 Nicolaj Risager Aaby, U17 Elite
December 2012:
010211 Andreas G. Mathiasen, U13 Elite
Februar 2013:
010227 Oliver Bøje Wind, U13 Elite
011004 Bolette Blomgren, U13 Elite
Marts 2013:
960810 Frederik Selvejer Larsen, U17 Elite
010616 Oliver Ørum-Petersen U13 Elite

SÆSONEN 2011-2012:
Start august 2011:
990222 Amalie Nørby-Odgaard, U13 Elite
990826 Jakob Balling, U13 Elite
990508 Kristine Bjørnshauge, U13 Elite
970809 Maria Jensen, U15 Elite
970419 Sofie Nørby-Odgaard, U15 Elite
960613 Anne Katrine Hansen, U17 Elite
940224 Niels Peter Johansen, U19 Elite
930726 Line Koch, U19 Elite
August 2011:
970430 Kathrine Løth Lysdahl, U15 Elite
September 2011:
971017 Nicolaj Risager Aaby, U15 Elite
010211 Andreas G. Mathiasen, U11A (66 points)
November 2011:
010808 Joachim Wædeled, U11A (56 points)
010227 Oliver Bøje Wind, U11A (56 points)
December 2011:
011004 Bolette Blomgren, U11A (54 points)


SÆSONEN 2010-2011:
Start august 2010:
990222 Amalie Nørby-Odgaard, U13 Elite
980213 Christian Lynge, U13 Elite
990826 Jakob Balling, U13 Elite
990508 Kristine Bjørnshauge, U13 Elite
981105 Maibritt Meldgaard, U13 Elite
960613 Anne Katrine Hansen, U15 Elite
970809 Maria Jensen, U15 Elite
940909 Sine Nørby-Odgaard, U17 Elite
920802 Casper Nielsen, U19 Elite
930109 Julie Nørby-Odgaard, U19 Elite
930726 Line Koch, U19 Elite
001227 Laura Bjørnshauge, U11A (60 point)
August 2010:
940224 Niels Peter Johansen, U17 Elite
September 2010:
940905 Marc Storm Andersen, U17 Elite
940221 Frederik Hansen, U17 Elite
Oktober 2010:
970419 Sofie Nørby-Odgaard, U15 Elite
December 2010:
940516 Anders Munch Nielsen, U17 Elite
Januar 2011:
001102 Frederik Jensen, U11A (84 point)
971017 Nicolaj Risager Aaby, U15 Elite
Februar 2011:
980316 Christian Gyberg, U13 Elite
970430 Kathrine Løth Lysdahl, U15 Elite
 

SÆSONEN 2009-2010:
Start august 2009:
990222 Amalie Nørby-Odgaard, U13 Elite (U11)
960613 Anne Katrine Hansen, U15 Elite
990826 Jakob Balling, U11A (320 point)
930109 Julie Nørby-Odgaard, U17 Elite
970430 Kathrine Løth Lysdahl, U13 Elite
990508 Kristine Bjørnshauge, U11A (64 point)
930726 Line Koch, U17 Elite
970809 Maria Jensen, U13 Elite
970912 Philip Seerup, U13 Elite
970419 Sofie Nørby-Odgaard, U13 Elite
November 2009:
990826 Jakob Balling, U13 M (U11)
990508 Kristine Bjørnshauge, U13 M (U11)
920802 Casper Nielsen, U19 Elite
December 2009:
940909 Sine Nørby-Odgaard, U17 Elite
Januar 2010:
971017 Nicolaj Risager Aaby, U13 Elite
940221 Frederik Hansen, U17 Elite
940414 Simon Algren, U17 Elite
Februar 2010:
981105 Maibritt Meldgaard, U13 Elite
Marts 2010:
001227 Laura Bjørnshauge, U11A (50 point)
April 2010:
950807 Troels Hune Gjørup, U15 Elite
990508 Kristine Bjørnshauge, U13 Elite (U11)
Maj 2010:
990826 Jakob Balling, U13 Elite (U11)
980213 Christian Lynge, U13 Elite
 
 
SÆSONEN 2008-2009:
Start august 2008:
990222 Amalie Nørby-Odgaard, U13 M (U11)
991206 Alexandra Bøje, U13 M (U11)
970510 Casper Storm Andersen, U13 Elite
970307 Gabriella Bøje, U13 Elite
960613 Anne Katrine Hansen, U13 Elite
940909 Sine Nørby-Odgaard, U15 Elite
940221 Frederik Hansen, U15 Elite
940603 Oliver Babic, U15 Elite
940414 Simon Algren, U15 Elite
930726 Line Koch, U17 Elite
920924 Johan T. Ravn, U17 Elite
900714 Kristian Worm, U19 Elite
September 2008:
940224 Niels Peter Johansen, U15 Elite
930109 Julie Nørby-Odgaard, U15 Elite
920802 Casper Nielsen, U17 Elite
Oktober 2008:
970419 Sofie Nørby-Odgaard, U13 Elite
920105 Anders Ravn Laursen, U17 Elite
November 2008:
991206 Alexandra Bøje, U13 Elite (U11) 
December 2008:
940917 Simon Ginnerup Andersen, U15 Elite
970809 Maria Jensen, U13 Elite
990826 Jakob Balling, U11A (72 point)
Januar 2009:
980213 Christian Lynge, U11A (64 point)
Februar 2009:
990222 Amalie Nørby-Odgaard, U13 Elite (U11)
970430 Kathrine Løth Lysdahl, U13 Elite
940905 Marc Storm Andersen, U15 Elite
Marts 2009:
990508 Kristine Bjørnshauge, U11A (52 point)
940523 Jannie Davidsen, U15 Elite
Maj 2009:
940516 Anders Munch Nielsen, U15 Elite
 
 
SÆSONEN 2007-2008:
Start august 2007:
970307 Gabriella Bøje, U11A
960613 Anne Katrine Hansen, U13 Elite
940221 Frederik Hansen, U15 Elite
940603 Oliver Babic, U15 Elite
930109 Julie Nørby-Odgaard, U15 Elite
930726 Line Koch, U15 Elite
910716 Mathias Ankersen, U17 Elite
900714 Kristian Worm, U19 Elite
891217 Philip Pawlowski, U19 Elite
September 2007:
970510 Casper Storm Andersen, U11A
970419 Sofie Nørby-Odgaard, U11A
891115 Louise Koch, U19 Elite
Oktober 2007:
991206 Alexandra Bøje, U11A (U09)
November 2007:
970809 Maria Jensen, U11A
December 2007:
990222 Amalie Nørby-Odgaard, U11A (U09)
920924 Johan T. Ravn, U17 Elite
Januar 2008:
970430 Kathrine Løth Lysdahl, U11A
950807 Troels Hune Gjørup, U13 Elite
920105 Anders Ravn Laursen, U17 Elite
920802 Casper Nielsen, U17 Elite
Februar 2008:
940414 Simon Algren, U15 Elite
Marts 2008:
970307 Gabriella Bøje, U13 Elite (U11)
940909 Sine Nørby-Odgaard, U15 Elite
April 2008:
970510 Casper Storm Andersen, U13 Elite (U11)
 
 
SÆSONEN 2006-2007:
Start august 2006:
960613 Anne Katrine Hansen, U11A
940221 Frederik Hansen, U13 Elite
940603 Oliver Babic, U13 Elite
920105 Anders Ravn Laursen, U15 Elite
891217 Philip Pawlowski, U19 Elite
September 2006:
900714 Kristian Worm, U17 Elite
Oktober 2006:
970510 Casper Storm Andersen, U11A
970307 Gabriella Bøje, U11A
940917 Simon Ginnerup Andersen, U13 Elite
930726 Line Koch, U15 Elite
November 2006:
940224 Niels Peter Johansen, U13 Elite
930109 Julie Nørby-Odgaard, U15 Elite
910716 Mathias Ankersen, U17 Elite
December 2006:
920802 Casper Nielsen, U15 Elite
920924 Johan T. Ravn, U15 Elite
Januar 2007:
970419 Sofie Nørby-Odgaard, U11A
Februar 2007:
940414 Simon Algren, U13 Elite
940909 Sine Nørby-Odgaard, U13 Elite
920219 Andreas Thyrsted, U15 Elite
Marts 2007:
940523 Jannie Davidsen, U13 Elite
April 2007:
891115 Louise Koch, U19 Elite

Kontakt

Horsens Badminton Klub
Sognegårdsvej 4
8700 Horsens
Tlf.: 7564 4166
Email: mail@hbkbadminton.dk